התקנת דודי שמש – מה כדאי לדעת?

ינו 10, 2023

לא בכל יום אנחנו קונים דוד שמש חדש לבית. זה יכול לקרות בגלל שדוד השמש הקיים כבר ישן ושחוק ולא עושה את עבודתו כמו שצריך וזה יכול להיות כי בדיוק עברנו לבית חדש ואנחנו רוצים להבטיח אספקה של מים חמים ברוב ימות השנה.

אחרי תהליך הבחירה של דוד השמש שמתאים לבית שלכם, תהליך שכולל בדיקה של נפחים שונים של הדוד, איכות, מי היצרן וכדומה, הגיע הזמן להתקין את הדוד. לרוב תוכלו להזמין התקנה של דודי שמש על ידי טכנאי שהוא בעל מקצוע מוסמך וזו גם ההמלצה הגורפת בכל הקשור לדודי שמש. גם אם יש לכם ידע טכני בסיסי, לא כדאי להתקין דוד שמש לבד.

סיבה אחת לכך היא שדרושה מיומנות רבה כדי להבטיח שכל החלקים מחוברים זה לזה בצורה הנכונה ונמצאים במיקום הנכון על הגג. הסיבה השנייה היא שלא ניתן להתקין דוד שמש לגמרי לבד ותמיד, אבל תמיד, מדובר בעבודה לשניים.

מהלך ההתקנה

ההתקנה מתחילה במיקום הדוד והקולטים במקום שנקבע לכך על הגג. מתקין דודי שמש מקצועי יודע היכן למקם את הדוד כך שהקולטים יוכלו לקלוט ללא הפרעה את אנרגיית השמש ברוב שעות היום. לאחר שאותר המקום המדויק למיקום הדוד והקולטים הם ממוקמים במקום ומחוברים זה לזה.

לאחר התקנת הדוד והקולטים על הגג, מחוברים הצינורות מהבית אל הדוד. צינורות אלו הם כמובן אלה שמעבירים את המים אל הדוד ובחזרה אל המקלחת או הברזים. את העבודה הזו מבצע בדרך כלל שרברב מומחה.

הזמנת התקנה

לרוב החברה ממנה קניתם את הדוד תוכל לספק לכם שירות של התקנה. במקרה כזה יגיעו אל הבית שני אנשים: מתקין דודי שמש מקצועי ואינסטלטור שעובד מטעם החברה. יחד הם יוודאו שהדוד מותקן כמו שצריך ועובד.