ייעוץ פיננסי – מי צריך את זה?

פבר 5, 2022

הסברה המקובלת היא כי מי שנזקק לשירותי ייעוץ פיננסי הוא דווקא ארגונים גדולים המתעסקים עם סכומי כסף משמעותיים. הלכה למעשה, משקי הבית בישראל חייבים לבנקים בסה"כ 107 מיליארד שקלים, וסכום זה לא כולל את החובות במסגרת המשכנתאות לדירות שאושרו בשנים האחרונות.

למעשה, מדובר בסכום עצום שנוצר כתוצאה מחובות מתמשכים.

בהתייחס לציר הזמן, מדובר בעלייה של 37% בחובות של משקי הבית בחמש וחצי השנים האחרונות, זו עלייה שהיא יותר מפי 2 מעליית השכר באותו משך זמן. אם בעבר היו מעמדות גבוהים, נמוכים ומעמד ביניים עצום הכולל מנעד רחב ביותר של מאפיינים משפחתיים, בשנים האחרונות מעמד הביניים הולך ונשחק ונשחק ונשחק עד שלא נותר ממנו דבר.

ההוצאות הולכות ומתרבות, יותר ויותר אנשים נעזרים בהלוואות כדי לשרוד את החודש וברוב המקרים מדובר בהוצאות על צרכים בסיסיים. למעשה, כבר מדובר בתרבות: תרבות האשראי.

פרסומות הקוראות לנו לפרוש את התשלומים מציצות בכל מקום כשלצידן פרסומות על חופשות מפתות במחירי "סוף עונה". הנטייה לחיות על הקצה, ופעמים רבים מעבר לקצה, הופכת להיות כבר עניין שבשגרה.

לפיכך, אין זה מפתיע כי רבים אינם מסוגלים להשתלט על סל ההוצאות ולהבין מנין להתחיל את העבודה. שירותי ייעוץ פיננסי עושים בדיוק את זה: מכוונים, מנווטים, מסייעים בייעוץ ומתן עצות חכמות לבחינת סל ההוצאות, פיקוח על המיסים והאגרות המשולמים תדיר לרשויות ולשירותים השונים, בדיקה של נקודות בהן ניתן לצמצם הוצאות ותהליך איטי והדרגתי של איזון כלכלי.

במקום לקחת עוד הלוואה – להתחיל איזון מההתחלה

הנטייה של רבים מאזרחי ישראל בשעת לחץ היא להשתמש בהלוואה נוספת, למשכן נכס, למכור רכוש או לפעול בכל פעולה חיצונית אחרת שמטרתה יצירת איזון כלכלי.

הלכה למעשה, מדובר בתהליך פנימי שצריך שינוי. אלו לא הפעולות החיצוניות שמביאות ליצירה של מצב חדש: זוהי ההתנהלות הפנימית המייצרת שינוי באמצעות טרנספורמציות פנימיות בהתנהלות האדם.

הודות ליצירת שינויים בדפוסי החשיבה, יצירת כלים מעשיים להתמודדות יום יומית עם ההוצאות ותוך שימוש בידע הנרחב שיש ליועץ הפיננסי בנושאי מיסוי, ניהול כלכלי והתנהלות נכונה ביחס להוצאות, השינוי הפנימי שתעברו יאפשר לכם לחיות במסגרת ההכנסות הקיימות שיש לכם ומבלי לחרוג מהתקציב.

באופן זה, תוכלו להיות חכמים יותר כאשר אתם ניגשים להוצאה הבאה שלכם.

שירותי ייעוץ פיננסי הם הדרך הטובה ביותר לחירות כלכלית, גם אם אתם לא ארגון כלל ארצי או אפילו עסק קטן.

למידע נוסף ניתן לגלוש לאתר אינטנרט "המרכז לתודעה פיננסית"