עבודות אינסטלציה נפוצות שכדאי להכיר

מרץ 10, 2023

אחד המקצועות שיש עליו הכי הרבה בדיחות (שבדרך כלל קשורות לחריץ המבצבץ) הוא גם אחד המקצועות החשובים ביותר. עבודות אינסטלציה הן משהו מבוקש, בין אם מדובר בתקלות בבית, בהתקנה של אינסטלציה בבתים חדשים, בתיקון של מערכות איסטלציה ועוד. בכל רחבי הארץ קורות במהלך כל יום שפע של תקלות ואינסטלטורים מקבלים טלפונים בהולים ורצים לעבודה. אז אלו תקלות הכי מוכרות כיום?

איתור ותיקון של נזילות

אחת התקלות הכי נפוצות בתחום האינסטלציה הן הנזילות. נזילות יכולות לקרות כמעט בכל חדר שיש בו מערכת אינסטלציה כלשהי, מחדר אמבטיה דרך חדר כביסה ועד המטבח. בדרך כלל אנחנו מוצאים סימנים מוקדמים כמו רטיבות בקירות או על הרצפה, ואז מבינים שיש נזילה ממקום מסוים. האינסטלטור יוכל לזהות מהיכן מגיעה הנזילה ולפתור אותה על ידי טיפול בצנרת או החלפה של הצנרת באופן מלא וחלקי.

פתיחת סתימות

כולנו נתקלנו בתקלה המעצבנת הזו. הכיור נסתם ואי אפשר בשום אופן לשטוף את הכלים. בדרך כלל כל מה שצריך לעשות הוא לפתוח ולנקות את המערכת אבל לא כדאי לעשות זאת לבד. אינסטלטור מוסמך יוכל לזהות שזו התקלה ואין משהו חמור יותר שקורה. במידה והסתימה לא נובעת מלכלוך שהצטבר, הוא יאתר את הבעיה ויטפל בה.

בעיה בתשתיות ובחיבורים

רשת של אינסטלציה מחוברת כמובן באמצעות צינורות וחיבורים. זוהי עבודת תשתית שמתבצעת במהלך הבנייה או השיפוץ של הבית או בית העסק. לפעמים יש תקלה בחיבורים או בעיה בצנרת וכאן חייבים לפנות לאינסטלטור מוסמך ובעל ניסיון שיזהה את הבעיה ויפתור אותה הכי מהר שאפשר. תקלות אלו נפוצות בעיקר במבנים ישנים שבהם התשתית כבר ישנה.